Давид Ферер, Анди Мъри и Жо-Вилфред Цонга се класираха за третия кръг на Откритото първенство на Франция, след като постигнаха убедителни победи в днешните си мачове. Борбеният испанец се наложи над Беноа Пеар с 6-3, 6-3, 6-2 за час и 47 минути. Ферер допусна едва 17 непредизвикани грешки в целия двубой и успя да пробие сервиса на противника си седем пъти. Той спечели повече то половината точки, разиграни при сервис на французина Пеар. В следващия кръг Ферер ще срещне победителя от двубоя между Робин Хаасе и Михаил Южни. Британският номер 1 Анди Мъри започна слабо мача си с Ярко Ниеминен и загуби първия сет с 1-6, след което изоставаше с пробив във втората част. Мъри обаче намери играта си и ит резултат 4-3 за финландеца във втория сет, спечели 15 от следващия 18 гейма, за да стигне до крайното 1-6, 6-4, 6-1, 6-2 след 2 часа и 27 минути. В третия кръг шотландецът ще се изправи срещи Сантяго Хиралдо от Колумбия. Жо-Вилфред Цонга довърши своята среща със Седрик-Марсел Щебе, която вчера бе прекъсната от дъжда. Петият поставен в основната схема победи опонента си от Германия с 6-2, 4-6, 6-2, 6-1 за 2 часа и 35 минути. В борба за място на осминафиналите Цонга ще играе с победителя от мача между Виктор Троицки и Фабио Фонини. За третия кръг в Париж се класираха още Милош Раонич, Давид Гофен и Хуан Монако. /БГНЕС