Трикратният шампион от Откритото първенство на САЩ Роджър Федерер продължава на четвъртфиналите в тазгодишното издание, след като се наложи над Фелисиано Лопес с 3:6, 6:4, 6:1, 6:4 в двучасов мач. Намиращият се на 60-о място в ранглистата Лопес спечели първия сет, реализирайки 5 аса, а във втория сет се държа достойно. В крайна сметка обаче Федерер спечели с 3:1 и на четвъртфиналите ще се изправи срещу Анди Родик. Родик изигра само един пълен сет срещу чеха Бедрих, който се отказа заради проблеми с дишането при 0:2 във втория. Напред продължават още Николай Давиденко, 4-и в схемата на турнира, както и Томи Хаас от Германия. 23 хиляди зрители видяха как Лопес печели първия сет и направи здрава битка с Федерер във втория. Но след това швейцарецът беше безпощаден и наложи невероятно темпо. "Действително играх добре, доволен съм от сервиса си, както и от агресивността в атаката", каза Федерер, който в третия и четвъртия сет спечели 35 поредни точки. Той направи едва 12 грешки в мача. "Наистина съжалявам за Бердих. Да достигнеш до тук в Големия шлем и да нямаш шанса да си защитиш постижението, наистина е липса на късмет", коментира класирането си без игра Родик. Веднага след края на мача обаче треньорът му Джими Конърс му назначи тренировка, която да го натовари достатъчно. Три часа и 15 минути бяха нужни на Хаас да победи Джеймс Блейк, а в петия сет поведе с 4:2, но допусна изравняване до 4:4. В 10-ия гейм той имаше мач-пойнт, но заради двойна грешка отново се стигна до изравняване на резултата и след това до тай-брек. В заключителната част Хаас поведе с 5:3, след което Блейк се провали нелепо и това беше достатъчно за успеха на германеца, който в следващия етап излиза срещу Николай Давиденко.