Българският ансамбъл се окичи със сребро на два обръча и три ленти и бронз на пет топки на Европейското първенство по художествена гимнастика в Нижни Новгород, Русия. България в състав Ренета Камберова, Михаела Маевска, Цветелина Найденова, Елена Тодорова, Християна Тодорова и Катрин Велкова събраха оценка 27.500 точки във финала на два обръча и три ленти. Изпълнението им пък беше отлично. Все пак малко по-добри се оказа представителките на Беларус, които спечелиха титлата с 28.000 точки. Трета остана Италия с 27.000 точки. В съчетанието с пет точки получихме 28.000 точки, което ни отреди и третото място. Пред гимнастичките на Илиана Раева останаха вторите Беларус с 28.050 точки и шампионите - домакините от Русия с 28.800 точки. /БГНЕС