Калина Илиева се призна за виновна, поиска споразумение
Софийски районен съд (СРС) даде ход на делото срещу Калина Илиева. Тя поиска да получи споразумение, предаде репортер на БГНЕС.
3 години условно наказание с 5 години изпитателен срок. Това е записано в споразумението, което прокуратурата и адвокатите на Калина Илиева предложиха на съда да одобри. Прокурорът изтъкна чистото съдебно минало на бившата директорка на ДФ "Земеделие" и фактът, че тя е майка.
Самата Калина Илиева се призна за виновна пред съда. В момента Софийският районен съд решава дали да одобри споразумението.
БГНЕС припомня, че срещу Калина Илиева са повдигнати обвинения, че сама е фалшифицирала дипломата си за висше образование от Германия, както и че е представила пред Министерството на образованието още четири фалшиви документа, свързани с образованието, за които обаче няма данни кой ги е съставил. Ако прокуратурата успее да докаже обвиненията, Калина Илиева може да бъде осъдена на 8 години затвор.
В обвинителния акт се твърди, че в периода от 30 септември до 28 ноември 2007 г. , Калина Илиева е съставила неистински документ – диплома за висшист на нейно име. Обвинението сочи, че Илиева е фалшифицирала лично подписите на двама немски професори върху свидетелство за завършено висше образование, издадено на 4 октомври 2007 г. в гр. Берлин, от Професионално висше училище по техника и икономика, за придобита квалификационна степен "Магистър", по специалност "Икономическа комуникация". Илиева е обвинена и за това, че на 28 ноември 2007 г. , когато е подала документи, за да започне работа в Министерство на образованието и науката (МОН), съзнателно е използва 4 броя фалшиви документи като доказателство, че е завършила висше образование, с което е подвела министъра на образованието. Делото съдържа 7 тома с документи, събрани от СРП. Съдът ще изслуша 4-ма свидетели и 3-ма вещи лица. Мярката за неотклонение на Калина Илиева е"подписка", взета на 4 април 2012 г.
През октомври 2010 година Управителният съвет на ДФ "Земеделие" освободи от длъжност Илиева. Тя беше уволнена, след като се разбра, че до последно е крила бременността си, представяйки болнични листове за тумор. Прекият й началник - министърът на земеделието Мирослав Найденов научи за бременността й чрез медиите. До съмненията за истинността на дипломата й от Висшия институт по техника и икономика в Берлин се стигна, след като политици повдигнаха въпроса, че тя няма нужното образование за заеманата длъжност. /БГНЕС
408
5
PGRpdiBjbGFzcz0iYWRzLXpvbmUiIGlkPSJhZHMtem9uZS16b25lMm5kcGFyYWdyYXBoIiAgCiAgICAgCiAgICAgCj4KICAgIAogICAgICAgIAogICAgICAgIAogICAgCjwvZGl2Pg==
Коментари
Анонимен
Мама ви и боклуци
ха
иначе е пичка
Българин
Колко ли още има такива с купени дипломи.
Защо не се почне проверка на легитимността на дипломите.Все още чакаме да се пусне сайт за справка на дипломите.
Може би затова част от фирмите започват да закъсват(управляват ги некадърници).
За да излезе една фирма от кризата,не трябва да я управляват хора завършили преди 30 г.,а трябват хора с новаторско мислене.
Защо в България фирмите не влагат пари в технологии-просто ефтина работна ръка(вместо да купят машина назначават 20-30 души и готово,но докога).
Кога в България ще почнат да ценят опита,а не само печалбата.До кога ще търпим това,искаме икономиката да работи.
Льохмана
Проверете дипломите на митничарите да видите колко от тях са истински.Там е най-голямата корупция.
ха
а нашия почетен гражданин игнатовски, колко дипломи продаде