Испанецът Никола Алмагро продължи наказателната си акция на Ролан Гарос и записа чиста победа на поставения под номер 8 Янко Типсаревич с 6-4, 6-4, 6-4, за да си осигури място сред най-добрите осем на турнира. 12-ят поставен Алмагро се представя отлично на червените кортове в Париж и до момента не е загубил нито един сет в четирите си мача. Той записа отлични показатели в мача си с Типсаревич - 43 печеливши удара срещу 23 непредизвикани грешки и 75 процента успеваемост при излизанията на мрежата. Испанецът успя да реализира по един пробив повече от съперника си в трите сета и в крайна сметка стигна до успеха след два часа и 13 минути. Алмагро обаче ще има много трудна задача на четвъртфиналите, където най-вероятно ще срещне шесткратния шампион Рафаел Надал, ако световният номер 2 не допусне днес изненада в мача си срещу Хуан Монако. /БГНЕС