Младежкият национален отбор по футбол на България съвсем загуби шансове да се класира за Европейското първенство в Израел през 2013 година, след като падна с 0:5 при гостуването на връстниците си от Холандия. "Лалетата", които взеха първия мач в България с 1:0 след голяма доза късмет, успяха да си вкарат всички положения и в крайна сметка взеха трите точки. Холандците са на върха в класирането на групата с актив от 16 точки, а България остава трета с 9 точки. Иначе, първото попадение за домакините падна от доста спорна дузпа в 34-та минута. Реферът Реймънд Кренгъл от Северна Ирландия показа бялата точка, след като Илия Миланов се сблъска с Яник Вилдшут. Лирой Фер застана зад топката и прати кълбото в мрежата на Пламен Илиев. Вийналдум в 66-та минута и Гинкел в 81-та минута покачиха на 3:0. Първо, Вийналдум получи кълбото на границата на наказателното поле и с премерен удар не сгреши за 2:0, а след това Гинкел напредна по крилото, изпревари наш играч и със силен удар вкара за 3:0. Крайният резултат оформиха след центриране от ъглов удар Зеефуик в 85-та минута и Леандро Бакуна от дузпа в продължението на мача. БГНЕС