Русия победи Чехия във втория мач от Евро 2012 в Полша и Украйна, който се игра във Вроцлав. Сборная поведоха в 15-та минута, след като Алан Дзагоев откри резултата. В 24-та минута Роман Широков увеличи преднината на Русия на 2:0. Въпреки това, в началните минути чехите бяха по-активния тим и създадоха две положения в началото на мача. В крайна сметка, Чехия върна едно попадение в началото на второ полувреме, след като Вацлав Пиларж отбеляза. Русия обаче не остана безучастна и само след три минути резултатът стана 4:1 след попадения на Роман Павлюченко и Дзагоев. В първия мач от започналото Европейското първенство по футбол Полша и Гърция завършиха 1:1 във Варшава след напрегната игра с драматични моменти. БГНЕС