Отборът на България направи значителна крачка към класирането си на Олимпиада, след като във втория си мач от квалификацията за Игрите в Лондон, която се играе в София, победи с 3-1 гейма Франция, предаде репортер на БГНЕС. В отделните геймове мачът завърши 25:21, 26:28, 25:23, 27:25. Първият гейм беше равностоен до 17:17, но постепенно България набра скорост, затваряйки частта с два удара на игралия силно Тошко Алексиев и един на Цецо Соколов. Във втория гейм изоставахме за големи периоди, но след ас на Казийски и игра с блокадата на Соколов си спечелихме мачбол при 25:24 в наша полза и още един при 26:25. И в двата случая не сполучихме, от което се възползваха гостите и затвориха частта при 28:26. Третият гейм бе много оспорван, като първоначално Франция поведе, но постепенно ние изравнихме играта. Атака на Николов изравни резултата при 18:18, а след нови успешни български атаки, поведохме с 23:20. След това блокадата на французите проработи и спря на два пъти Цецо Соколов. При 23:23 тимът ни обаче се стегна и след този път успешна атака на Тодоров и контра на Алексиев поведохме с 2-1, въпреки честите съдийски решения в наш ущърб. В третия гейм, България използва събраната инерция и подкрепата на публиката и стигна до три мачбола при 24:21. И трите обаче бяха спасени от французите, макар след това Цецо Соколов да направи 25:24. Блокаут обаче провали и този ни шанс. Пети мачбол в невероятната драма ни донесе невероятният Алексиев, а Тодоров сложи край на сагата с блокада. Срещата бе изключително трудна за нашия тим, който вчера бе победил с 3-0 гейма аутсайдера Пакистан. "Петлите" обаче се бяха справили с другия тим в квалификацията Египет, надделявайки с 3-1. Това значеше задължителна победа над играчите на Филип Блан днес. За да се класираме на 100 процента за Олимпиадата ни трябва победа и утре в последния ни мач от квалификацията в "Арена Армеец" срещу Египет. Франция играе с Пакистан в другата среща. БГНЕС