Отборът на Германия взе изключително важна победа над Португалия с 1:0 в първия си мач от група "В" на Евро 2012, който се игра на стадиона в Лвов. Германците започнаха по-настъпателно от противника си, но поне до полувремето и двата тима повече внимаваха да не допуснат гол. И второто полувреме започна сравнително скучно за зрителите пред екраните и на стадиона в Украйна. Жозе Моуриньо дори си играеше с телефона, вместо да наблюдава сериозно срещата от трибуните. В 60-ата минута Кристиано Роналдо имаше страхотна възможност, но Боатенг се върна и блокира удара му. Германия, която играеше много спокойно, изчака момента си и в 72-ата минута Марио Гомес се разписа с глава след центриране на Кедира. Това спря Мирослав Клозе да влезе на терена още тогава като резерва за Гомес. Нападателят на Лацио, който е рожденик днес, все пак се появи по-късно в игра на мястото на голмайстора. Изненадващо след попадението си Маншафтът се прибра в защита и рискува много ценната си преднина. Луиш Нани нацели гредата след удар, който трябваше да е центриране, а малко след това отново той пропусна да намери очертанията на вратата. Най-доброто положение обаче се откри пред Силвестре Варела, който в самия край на срещата от няколко метра би в тялото на Мануел Нойер. До последния съдийски сигнал Португалия продължи да натиска, но така и не преодоля защитата на Бундестима. Така, в "Групата на смъртта", водачи с по 3 точки са Германия и Дания, която надви по-рано днес с 1:0 Холандия. БГНЕС