С равенство 1:1 завърши срещата между Англия и Франция в първия мач от група D на Евро 2012 в Полша и Украйна. На срещата на Донбас Арена в Донецк, Украйна двата тима застанаха един срещу друг за откриващия мач от група D. В 30-та минута Трите лъва поведоха 1:0 чрез Джолеон Лескът, който вкара първия си гол за националния тим на Англия. Тимът на Лоран Блан обаче не забави реакцията си и след центриране на Рибери от фаул, Алу Диара стреля с глава, но Джо Харт успя да избие топката. Все пак, Самир Насри се оказа "златната кокошка" за Петлите и в 38-та минута направи резултата 1:1. Второто полувреме французите понатиснаха съперниците си и въпреки някои от положенията на англичаните, Франция беше по-опасният тим на терена. Това обаче не доведе до кой знае какви последици като резултатът остана непроменен. В последните минути на терена Англия пропусна невероятен шанс да поведе в резултата, след много добра атака, в чийто център беше Джърмейн Дефоу. Малко по-късно започва втората среща от групата, в която един срещу друг ще се изправят тимовете на Швеция и домакините от Украйна. БГНЕС