Отборът на Чехия записа първа победа на Евро 2012, след като победи Гърция с 2:1 в мач от втория кръг на груповата фаза на турнира, игран на стадион "Миейски" във Вроцлав, Полша. Чехите, които загубиха първия си мач на Европейското от Русия с 1:4, нанесоха своя удар в двубоя с Гърция в самото начало. Възпитаниците на Михал Билак поведоха с 2:0 още до шестата минута с голове на Ирачек и Пилар. Томаш Росицки и компания играха много по-силно от съперниците си през първата част и владееха топката повече, докато гърците разчитаха само на изсипани топки. На почивката селекционерът на елините Фернандо Сантош вкара Теофанис Гекас в игра и опитният нападател върна отбора си в играта още в 53-та минута. След едно центриране на Самарас вратарят на Чехия Петър Чех допусна ужасяваща грешка и Гекас отбеляза на празна врата. До края гърците натиснаха, но така и не успяха да стигнат до изравнително попадение. След този мач Чехия вече има три точки в група "А", докато Гърция е само с една. Във втория мач от тази група един срещу друг ще се изправят Полша и Русия. БГНЕС