Отборите на Полша и Русия завършиха наравно 1:1 в мач от група "А" на Евро 2012, игран на Националния стадион във Варшава. Двата тима заложиха на нападателния футбол и направиха много атрактивен двубой, като до последната минута имаше възможност един от отборите да вземе победа. Руснаците играха по-добре през първата част и заслужено поведоха след нов гол на Алан Дзагоев. Полузащитникът, който вкара два пъти на Чехия в първия мач на Русия, се разписа с глава в 37-та минута. Поляците излязоха пределно мотивирани след почивката и техните атаки дадоха резултат в 57-та минута, когато капитанът Бласчиковски вкара със страхотен изстрел извън наказателното поле. До края и двата тима търсиха победата, но не стигнаха до гол и срещата завърши 1:1. В другия мач от тази група по-рано днес Чехия победи Гърция с 2:1. По този начин Русия остана начело на групата с 4 точки, Чехия е на второ място с 3, Полша има 2, а Гърция само една, като и четирите отбора все още имат шансове да се класират за четвъртфиналите на шампионата. БГНЕС