Португалия победи Дания с 3:2 в един от най-хубавите мачове от началото на Евро 2012 и заплете още повече интригата в Група "B" на шампионата. Момчетата на Пауло Бенто реализираха две попадения през първата част, като головете бяха дело на Пепе и Хелгер Пощига. Иберийците поведоха с 0:1 в 24-та минута, когато Пепе засече топката с глава във вратата на датския тим след отлично центриране на Луиш Нани от корнер. Пощига пък заби втори гол за своя тим в 36-та минута. Нани отново бе в основата на попадението, тъй като пусна хитро към Пощига, а нападателят на Реал Сарагоса се разписа от няколко метра за 0:2. Пет минути по-късно обаче Дания успя да намали чрез Никлас Бендтнер. Голмайсторът, който през миналия сезон носи екипа на Съндърланд, вкара с глава за 1:2 в 41-та минута. В самото начало на втората част, в 51-та минута, звездата на португалския тим Кристиано Роналдо можеше да се разпише. Той бе изведен сам срещу Андерсен след страхотен пас на Пощига, но ударът му по земя бе спасен от стража на френския Евиан. Роналдо направи още един пропуск в 78-та минута, когато сам срещу стража на съперника прати топката в аут. Датчаните се възползваха и успяха да изравнят в 81-та минута. Ларс Якобсен центрира с дълъг пас на далечната греда и Бендтнер направи 2:2. Младият нападател на Порто Силвестре Варела обаче донесе трите точки за иберийците с гола си в 87-та минута. Той първо не успя да уцели топката с левия крак, но след последвалия мощен шут с десния крак кълбото се оплете в мрежата на Андерсен за крайното 2:3. До края на срещата двата тима не успяха да се разпишат в противниковата врата и португалците взеха важни три точки, които ги оставиха в играта. Германия, Португалия и Дания имат по три точки, но Бундестимът играе по-късно днес с Холандия в дербито от групата. "Лалетата" нямат точков актив и ще гонят първа победа на шампионата, срещу тима на Йоахим Льов. БГНЕС