Германия вече е на крачка от четвъртфиналите на Евро 2012, след като победи Холандия с 2:1 във втория мач от "В" група. Бундестима започна с победа над Португалия, като след днешния двубой направи баланса си на две победи от два мача, като по този начин затвърди статуса си на лидер в групата. Гомес даде преднина на Германия след 24 минути игра с подобен гол, както отбеляза на Португалия. 13 минути по-късно нападателят отбеляза още едно брилянтно попадение, с което на практика уби надеждите на Холандия. Робин ван Перси върна честта на Холандия, след като отбеляза почетно попадение, въпреки слабото представяне на тима си в първата част на мача. Сега Германия имат нужда само от една точка в последния си мач от груповата фаза, за да се класират за четвъртфиналите на турнира в Полша и Украйна. БГНЕС