Отборите на Италия и Хърватия поделиха точките, след като направиха 1:1 във втория си мач от Група "C" на Евро 2012. Световните шампиони от 2006 година започнаха много силно срещата на стадиона в Познан, но чак в 37-та минута получиха първия си сериозен шанс да открият резултата. Клаудио Маркизио се озова сам срещу Плетикоса, но двата последователни изстрела на халфа на Ювентус бяха блокирани от стража на руския Ростов. Плетикоса обаче капитулира в 39-та минута. Андреа Пирло изпълни прекрасно пряк свободен удар и Италия поведе с 1:0. Хърватите обаче не се предадоха и Марио Манджукич успя да изравни за 1:1 в 72-та минута. Нападателят на Волфсбург засече топката на далечната греда, след като Джорджо Киелини увисна след центриране на Иван Стринич от левия фланг. Това беше трети гол за тарана на "Шахматистите" на Евро 2012, след като той се разписа на два пъти и при победата над Ейре. До края на срещата ново попадение не падна, мача завърши 1:1 и хърватите вече имат 4 точки в своя актив, а "Скуадра Адзура" е с 2 точки. В късния мач тази вечер европейският шампион Испания ще премери сили с тима на Ирландия. БГНЕС