Франция победи Украйна с 2:0 и записа първа победа на Европейското първенство по футбол. Срещата на стадион "Донбас арена" започна с един час закъснение, тъй като над Донецк имаше опасна гръмотевична буря. Холандският рефер Бьорн Кайперс прекрати временно футболната среща и вместо в 19:00 часа българско време, тя започна в 20:00 часа. "Петлите" продължиха серията си без поражение, след като сразиха един от съ-домакините на Евро 2012 с попадения на Жереми Менес и Йоан Кабай. Първо, бърза атака на френския отбор премина през Франк Рибери и Карим Бензема, след което топката попадна в Менес, а той преодоля защитник на украинския отбор и с хубав удар с левия крак направи 1:0 в 53-та минута. Халфът на Нюкасъл Йоан Кабай пък оформи крайния резултат само три минути по-късно, в 56-та минута. Бензема направи поредния си хубав пас и Кабай с техничен изстрел не остави никакъв шанс на Андрий Пятов. Вторият мач от групата противопоставя Англия на Швеция, а мачът ще започне от 22:00 часа българско време, заради закъснението на срещата в Донецк. Франция вече има актив от 4 точки, а украинците са с 3 точки след днешната среща в Донецк. Англичаните пък имат една точка преди мача с "тре кронур", кои то все още нямат записан точков актив на своя сметка. /БГНЕС