Англия победи Швеция с 3:2 в мач от втория кръг на надпреварата в Група "D" на Европейското първенство по футбол, който се игра на стадион "Олимпийски" в Киев. Нападателят на Ливърпул Анди Каръл откри резултата в полза на "трите лъва" в 22-та минута, след като засече с глава центриране на Стивън Джерард. В герой за шведския тим пък се превърне ветеранът в отбраната на "тре кронур" Олоф Мелберг. Централният бранител "де факто" вкара и двете попадения за Швеция. В 49-та минута, той стреля с левия крак, но топката се удари в тялото на Глен Джонсън и се оплете в мрежата на Джо Харт, а попадението бе записано като автогол. В 59-та минута обаче, след центриране на Себастиен Ларсон, Мелберг се разписа с глава за 1:2 в полза на своя тим. Рой Ходжсън обаче реагира мигновено и пусна в игра Тио Уолкът. Крилото на Арсенал се отблагодари на своя наставник с хубав гол за 2:2 в 64-та минута. В 78-та минута Уолкът отново изригна и центрира в наказателното поле към Дани Уелбек, а нападателят на Манчестър Юнайтед се разписа по уникален начин с пета за крайното 2:3. По този начин, Англия вече има 4 точки, а Швеция става втория тим след Ирландия, който напуска по-рано турнира, тъй като няма нито една точка. Франция също има 4 точки, а Украйна е с 3 точки. В последния кръг от груповата фаза Англия играе с Украйна, а Франция с Швеция. БГНЕС