Националният отбор на Гърция победи Русия в последна решителна среща от група "А" на Европейското първенство по футбол. Двубоят на Националния стадион във Варшава приключи при резултат 1:0 за елините, а главен съдия на мача бе Йонас Ериксон от Швеция. По този начин Сборная и Полша отпадат от Европейското първенство, а Чехия и Гърция се класират на 1/4-финалите на турнира. Мачът за почна доста динамично, като в началните минути руският тим бе доста по-активен и създаде няколко интересни атаки. В 10-та минута дойде първото чисто положение пред вратата на елините, когато Андрей Аршавин получи отлично подаване в наказателното поле, но ударът му от близко разстояние попадна точно в тялото на вратаря Михалис Сифакис. Три минути по-късно прекрасен удар от въздуха на Александър Кержаков профуча на сантиметри от страничната греда на елините. В 16-та минута страхотен пробив на Юри Жирков от ляво завърши с нахлуване в наказателното поле и върната топка към дузпата, но бранителите на Гърция успяха да изчистят. След безлични минути, в които нито един от двата отбора нямаше явно превъзходство, а действията се водеха предимно в средата на терена, в края на първото полувреме защитата на Русия допусна груба грешка, от която се възползва Йоргос Карагунис, който откри резултата с хубав диагонален удар по земята за 1:0 за Гърция. В началото втората част на срещата беше доста интересна и двуостра, като атаките следваха една след друга и пред двете врати. Добро положение с неточен изстрел от границите на наказателното поле за Русия пропуска Роман Широков в 57-та минута, а след това Карагунис пропиля добра възможност за гърците да поведат с два гола аванс. Сборная имаше огромен късмет в 70-та минута, когато Кацуранис изпълни прекрасно пряк свободен удар, а топката се удари в сглобката вляво от Малафеев и отказа да влезе за втори път във вратата му. Последвалият масиран натиск на руснаците доведе до чисто голово положение в 84-та минута, когато Алан Дзагоев получи отличен висок пас от дясно, а ударът му с глава премина на сантиметри в страни от целта. До края на мача Русия създаде още няколко добри възможности за попадение, но то не бе реализирано и гърците продължават в елиминационната фаза на Евро 2012 за сметка на Сборная. winner.bg