Германия победи с 2:1 срещу Дания, за да оглави група "В" на Европейското първенство и заедно с Португалия, надвила със същия резултат Холандия, да се класира за следващата фаза на състезанието. Лукас Подолски отпразнува 100-ия си мач за германския национален тим, откривайки резултата на стадиона в Лвов в 19-ата минута. Патрик Мюлер проби отдясно и центрира за Марио Гомес, който не успя да нанесе удар, но пък топката попадна у бъдещия играч на Арсенал, а той с мощен шут не сбърка. Дания обаче показа характер и Михаел Крон-Дели изравни резултата в 25-ата минута след центриране от корнер и първоначален удар на Никлас Бендтнер. В началото на втората част датчаните дори удариха греда чрез Бендтнер, с което съвсем можеха да огорчат деня на именития си съперник. Стартиралият за първи път като титуляр на турнира Ларс Бендер обаче се оказа изненадващият голмайстор за Маншафта след мощно нахлуване в наказателното поле и хладнокръвен удар. С победата Германия си осигури първото място в групата с 9 точки и ще играе с втория от група "А" Гърция на четвъртфиналите. Португалците пък се наредиха втори с шест точки след рецитал на "възродения" Кристиано Роналдо. Не така приятно стояха нещата за "селесао" в 11-ата минута, когато холандците откриха с много техничен удар от около 20 метра на Рафаел ван дер Ваарт. Последва удар в гредата на нападателя на Реал Мадрид, преди да дойде и изравняването в 28-ата минута. Жоао Перейра даде перфектен пас за Роналдо, който сам срещу вратаря не сбърка за 1:1. Дойде и 74-ата минута, в която Роналдо съвсем заглуши критиците и с втория си гол в мача след брилянтна контраатака осигури продължаването на тима си. До края на двубоя холандците нацелиха една греда, но ще си тръгнат от Европейското с 0 точки след 3 загуби в груповата фаза. Дания също си заминава като трети отбор в класирането с 3 точки. Германия ще играе на четвъртфинал с втория от група "А" Гърция, докато Португалия се изправя срещу победителя там Чехия. БГНЕС