Франция и Англия продължават напред в четвъртфиналите на Евро 2012, след като се изиграха и последните мачове от група D. Независимо от загубата си от Швеция, Петлите успяха да се класират напред в турнира, след като Трите лъва не допуснаха поражение от домакините Украйна. Французите започнаха с натиск в срещата, но не успяха да отбележат гол през първото време. Това обърна монетата през втората част и Ибрахимович се възползва и след центриране в полето на тима на Лоран Блан засече топката с глава, с което откри резултата на 1:0 в полза на Трите Корони. В продълженията Ларсон увеличи преднината на обречените шведи с 2:0. В другия мач от групата в драматична битка Украйна отпадна, след загуба от Англия. Трите лъва откриха резултата с попадение на Уейн Рууни. Малко по-късно Милевский остана сам срещу Джо Харт и въпреки, че прати топката в очертанията на вратата му, голът не беше зачетен от съдиите. Украйна определено беше по-добрият тим на терена, но домакините не успяха да обърнат резултата и да се класират напред в състезанието. В следващата фаза на турнира Англия, която оглави групата ще срещне Италия, докато вторите - Франция - ще се изправят срещу Ла Фурия. БГНЕС