Португалия победи с 1:0 Чехия в първата 1/4-финална среща от Евро 2012. По този начин иберийците са вече в Топ 4 на континента. Ценното попадение за успеха бе дело на Кристиано Роналдо в 79-тата минута. Преди това Роналдо нацели 2 греди и опита ефектно да порази мрежата след задна ножица. Португалия победи с 1:0 Чехия в първата 1/4-финална среща от Евро 2012. По този начин иберийците са вече в Топ 4 на континента. Ценното попадение за успеха бе дело на Кристиано Роналдо в 79-тата минута. Преди това CR7 нацели 2 греди и опита ефектно да порази мрежата след задна ножица. Кристиано Роналдо излезе сам срещу стража на чехите в 25-тата минута, но не порази целта, ако топката бе влетяла в мрежата обаче попадението нямаше да бъде зачетено, защото Уеб отсъди фаул на CR7 във въпросната ситуация, след като звездата бе изстрелял топката. Селасие осъществи хубав пробив в 28-мата минута и създаде напрежение в половината на иберийците. Роналдо опита ефектно да реализира в 33-тата минута, но след направената от него задна ножица кълбото мина близо до лявата странична греда. Кристиано отново застраши вратата на съперника в 35-тата минута, изпълнявайки остро пряк свободен удар. В 40-тата минута Бенто направи принудителна смяна, изваждайки контузения Пощига. На терена се появи друг нападател - Уго Алмейда. Секунди след подновяването Алмейда стреля от близка дистанция с глава, но не порази целта. Само 2 минути по-късно гредата отново помогна на Чех след изстрел на Кристиано Роналдо. Звездата на Португалия изпълни майсторски пряк свободен удар, а шансът отново не бе на негова страна. Уго Алмейда прати топката във вратата на чехите в 59-тата минута, а попадението бе отменено поради засада. Момчетата на Билек отвърнаха с бърза атака и пробив на Пилар. В 74-тата минута Нани бе близо до реализирането на попадение, но мрежата на Чех не бе поразена след поредното добро положение, създадено от иберийците. Португалците нанесоха своя голям удар в 79-тата минута, когато Роналдо засече остро центриране и с глава реализира за 1:0. По този начин след 2 греди най-накрая Кристиано матира Чех. Четири минути по-късно Перейра бе близо до удвояване преднината на тима си. До края на срещата Чехия опита да изравни, но Кристиано Роналдо и компания бяха по-добрият тим и така след 1:0 Португалия срази чехите и е първият отбор, който се класира за 1/2-финалите на Евро 2012. Winner.bg