Националният отбор на България по волейбол надви традиционно неудобния си съперник Аржентина с 3-2 гейма в първия си мач от третия турнир на група "D" в Световната лига. Срещите от групата се преместиха в португалския град Гимараиш. В отделните геймове българите се наложиха с 22:25, 25:11, 26:24, 17:25, 15:11. Победата бе за престиж, тъй като домакин на финалната фаза България вече е класирана в състезанието. Успехът срещу "гаучосите" обаче прекратява неприятна серия на тима ни срещу тях. Все пак трябва да се отбележи, че аржентинците не играха с най-силния си състав в двубоя. Победата изравни по точки България с днешния й противник на второ място в групата. Двата тима, заедно с лидера Германия, имат по 13 точки, докато домакините Португалия са спечелена такава. Веднага след мача на България започна и този между германците и домакините. При успех Бундестимът ще дръпне отново на първото място. Най-резултатен днес за България бе Цецо Соколов с цели 29 точки. Тодор Скримов също изигра отличен мач за тима на Найден Найденов и отбеляза 18 точки. Вальо Братоев се задоволи с 16. Утре играем с аутсайдера Португалия отново в Гимараиш. БГНЕС