Германия победи Гърция с 4:2 и си осигури участие на полуфинала на Евро 2012 в Полша и Украйна. На "Гданск арена" в Полша, германците започнаха офанзивата си от първия съдийски сигнал пред погледа на канцлера на Германия Ангела Меркел, която беше на стадиона, за да подкрепи тима си. В третата минута Шурле успя да направи добавка след удар на Кедира, но голът беше отменен заради засада. В крайна сметка Бундестима не остави глътка въздух на Гърция, след като атаките към Сифакис се сипеха като дъжд. Елините успяха да организират две по-опасни контраатаки, но те останаха безрезултатни. В 39-та минута елините капитулираха, след като капитанът Филип Лам откри резултата на 1:0 след изстрел от 20 метра. Десет минути след началото на второто полувреме Самарас изравни резултата на 1:1. В 61-та минута Германия отговори на удара и Сами Кедира с топовен шут отново увеличи преднината на немците на 2:1. Минути по-късно след попадение на Клозе след корнер резултатът стана 3:1 в полза на Германия. В 74-та минута Марко Ройс тотално попари надеждите на Елините, след като Германия поведе с 4:1. В последните минути на мача Салпингирис намали разликата на 4:2 след изпълнение на дузпа. На полуфинала Германия ще се изправи срещу победителят от мача между Англия и Италия. БГНЕС