Франция загуби от Испания с 0:2 на стадион "Донбас арена" в Донецк в четвъртфинален мач от Евро 2012. Още в самото начало на мача реферът Никола Рицоли бе изправен пред сериозен инцидент. Шаби Алонсо с дълъг пас пробва да изведе Фабрегас зад гърба на защитата на Франция. След единоборство с Гаел Клиши, Фабрегас падна в наказателното поле и поиска дузпа. Италианският арбитър не уважи желанието на халфа на Барселона. Ла Фурия, както се и очакваше владееше повече топката, докато французите разчитаха главно на дълги подавания към нападателите си. В 18-та минута Испания поведе в резултата при първата си по-сериозна атака. Жорди Алба бе изведен по левия фланг и центрира към границата на малкия пеналт, откъдето Шаби Алонсо с глава разстреля Лорис, пращайки топката в долния десен ъгъл. В 90-та минута на мача Ревелие бутна Педро в пеналта и реферът отсъди дузпа за Испания. Шаби Алонсо застана зад топката и оформи крайното 2:0 за Ла Фурия. Winner.bg