С две попадения на Марио Балотели Италия победи Германия с 2:1 и се класира за финала на Европейското първенство по футбол, където ще срещне настоящия шампион Испания. Нападателят на "Манчестър Сити" Балотели, който вече имаше едно попадение на шампионата в Полша и Украйна, реализира първия си гол в мача в 20-та минута. Антонио Касано получи топката на левия фланг и центрира прецизно в наказателното поле на "Маншафта", а Балотели с глава откри резултата на Националния стадион във Варшава. Италия, която е "черната котка" за немския тим на големи първенства, поведе с 2:0 в 36-та минута след второ попадение на Балотели. Нападателят, който се превърна в първия италианец, реализирал три попадения на европейски шампионат, бе изведен по страхотен начин от Рикардо Монтоливо и с мощен шут оплете кълбото в мрежата на Мануел Нойер. Йоахим Льов реагира на полувремето и пусна в игра Мирослав Клозе и Марко Ройс. Вторият можеше да намали резултата в 62-та минута, но ударът му от фаул се удари в горната греда на Джиджи Буфон, след като стражът на Ювентус докосна кълбото с върха на своите пръсти. Италия от своя страна можеше да поведе с 3:0, но първо в 67-та минута Клаудио Маркизио би покрай вратата на трикратните европейски шампиони, а след това, отново той, в 75-та минута повтори упражнението и стреля в аут. Антонио Ди Натале пък бе изведен сам срещу Нойер в 81-та минута след поредната опасна контраатака на италианския тим, но и неговият удар не попадна в немската врата. В продължението на срещата Месут Йозил се разписа, след отсъдена дузпа за игра с ръка в наказателното поле на Балдзарети, но тимът на Льов не успя да докара нещата до равенство. В крайна сметка, след победа с 2:1, "скуадра адзура" за пореден път отстрани Германия от голям шампионат и ще играе в неделния финал срещу Испания. /БГНЕС