Взрив избухна пред офис на "Евророма" в Сандански
59-годишен мъж е в много тежко състояние след експлозия на взривно устройство в Сандански. Бомбата избухна минути преди 06.00 часа тази сутрин пред офис на "Евророма" в курортния град, предаде кореспондентът на БГНЕС за региона.
Пострадалият мъж е 59-годишният Малин Илиев. Директорът на областната дирекция на МВР в Благоевград Георги Костов съобщи, че пострадалият случайно е преминавал в района. Той забелязал съмнителен пакет пред входната врата на офиса на "Евророма". При вдигането му, пакетът е експлодирал. Малин е от ромски произход и според първоначалната информация е от листата на "Евророма" на последните избори. Мъжът е с откъсната ръка и с опасност за живота. Откаран е в болницата в Сандански.
Работата е на първоначален етап и всички версии, включително връзка с офиса на "Евророма", са напълно вероятно. Не може все още да се коментира самият взрив и методът, по който е извършено взривяването, заяви още Георги Костов.
Офисът на партия "Евророма" се намира в района на кооперативния пазар, на улица "Бистрица", между река Санданска Бистрица и ул. "Стефан Стамболов" в Сандански. Изпочупени са стъклата на офиса, както и на съседните сгради. Полицаите в града провеждат оглед, районът е отцепен. Очакват се експерти от служба ДОТИ на МВР, които да установят вида на взривното устройство. /БГНЕС
210
1
asdf
PGRpdiBjbGFzcz0iYWRzLXpvbmUiIGlkPSJhZHMtem9uZS16b25lMm5kcGFyYWdyYXBoIiAgCiAgICAgCiAgICAgCj4KICAgIAogICAgICAgIAogICAgICAgIAogICAgCjwvZGl2Pg==
Коментари
ха
този циганин или е залагал взрива или е решил да го открадне, интеграция