Анди Мъри достигна до четвърти кръг на Уимбълдън, след победа над Маркос Багдатис със 7-5, 3-6, 7-5, 6-1, до която стигна точно две минути преди срещата да бъде прекратена заради настъпилия мрак. На местния любимец сега му предстои мач с Марин Чилич от Хърватия, който отстрани американеца Сам Куери във втория най-дълго продължил двубой в историята на турнира. В друга драма трикратният финалист Анди Родик беше победен, а поражението поставя все повече въпроси за неговото бъдеще в спорта. Давид Ферер загуби първия сет срещу Родик с 2-6, но обърна мача и след 7-6 (10-8), 6-4, 6-3 си уреди среща с Хуан Мартин Дел Потро. Аржентинецът сравнително лесно надигра с 6-3, 7-6 (7-3), 6-1 Кей Нишикори, първият японец от 1995 г., достигнал до трети кръг. На централния корт Родик направи прощален жест към запалянковците, който тепърва ще се тълкува. 29-годишният тенисист изпрати въздушни целувки към феновете на всичките четири трибуни. Той игра три пъти на финал срещу Роджър Федерер и загуби срещите през 2004, 2005 и 2009. "Нямам категоричен отговор, още не мога да ви дам такъв", отговори Родик на въпрос дали това е бил прощалния му Уимбълдън. Чилич пък намери място сред последните 16 след вълнуващ сблъсък срещу Куери, който продължи 5 часа и 41 минути. След много обрати хърватинът надигра съперника си със 7-6 (8-6), 6-4, 6-7 (2-7), 6-7 (3-7), 17-15. БГНЕС