Куба победи Бразилия с 3:0 гейма в първия мач от финалите на Световната лига, които се играят в София, предаде репортер на БГНЕС. Срещата между тимовете в столичната зала "Арена Армеец" започна равностойно, но при 4:4 кубинците дръпнаха в резултата. Селесао не успяха да изравнят силите и в крайна сметка Куба затвори гейма с 25:19. Втората част отново тръгна с равни сили, но Куба отново поведи и световните шампиони не успяха да изравнят, като резултата стигна до 17:12. В крайна сметка Бернардиньо взе прекъсване и това даде резултат, след като Бразилия успя да изравни до 24:24, но Куба успя да вземе гейма с 26:24. Третата част отново тръгна равно,но този път Бразилия успяха да се откъснат напред в резултата, Куба обаче успяха да обърнат резултата и затвориха победния си гейм с 25:22. /БГНЕС