Видима-Раковски спечели убедително с 4:1 над Шумен в първия си мач на стадион "Раковски" от старта на подготовката за първенството на "Б" група. Мачът се игра при много горещо време, като главният рефер Павел Мичев прекъсна и двете полувремена по средата им, за да могат футболистите да се освежат и разхладят с вода. Видима-Раковски откри резултата в 31-та минута, когато след центриране от свободен удар в наказателното поле, най-съобразителен се оказа централният защитник Мартин Василев, който отблизо отбеляза за 1:0. Гостите изравниха чрез Митко Митков в 35-та минута, който получи топката в дясната зона на нападението и с плътен удар намери долния ляв ъгъл на вратата, пазена от Христо Христов. На два пъти през първото полувреме Ангел Русев изпълни много добре преки свободни удари, като първият път имаше малшанс топката да срещне напречната греда, а при втория, вратарят плонжира и изби. Така, въпреки превъзходството на севлиевския тим, до края на първото полувреме нови попадения не бяха отбелязани и резултатът остана 1:1. През втората част футболистите на Костадин Ангелов продължиха да доминират и вкараха още три гола. Димитър Коларов направи резултата 2:1 в 52-ата минута, след самостоятелен пробив и удар по земя. В 76-ата минута Стоян Георгиев с изстрел от въздуха разтресе напречната греда. Венцислав Гюзелев се измъкна сам срещу вратаря в 87-ата минута и технично го прехвърли – 3:1. В последната минута Стоян Георгиев, останал сам срещу вратаря, не сгреши и оформи крайния резултат - 4:1 за Видима-Раковски. БГНЕС