Волейболистите от националния отбор на България загубиха от Финландия с 0:3 гейма срещата от 2-ия кръг на Група "Д" на европейското първенство в Москва. Срещата не започна добре за България, след като Финландия успя да поведе с 20:18 в първата част. Два поредни аса на Боян Йорданов, две атаки на Пламен Константинов и отлична реакция на Андрей Жеков така и не успяха да рефлектират върху крайния резултат в първата част, която завърши 25:22 в полза на скандинавците. Вторият гейм започна по съвсем различен начин. Българският тим качи оборотите и набързо дръпна с 3:1 точки, а впоследствие и с 5:2. Нашите бяха много по-стабилни и това съвсем естествено доведе до поддържане разлика от 3-4 точки. Така след успех на блокада на Дани Милушев България водеше с 8:5 при първото техническо прекъсване. Впоследствие, обаче момчетата на Мартин Стоев продължиха с непредизвиканите грешки при посрещане, но като цяло стояха добре на терена и продължиха да поддържат разликата. В тези минути много силни изяви на Матей Казийски и Пламен Константинов увеличиха аванса ни до 11:7, а по-късно и на 12:8 за България. Волейнационалите ни продължиха в същия дух и след ас на Андрей Жеков вече водеха с 14:10. Нашият тим обаче продължаваше да подценява някои ситуации и даде възможност на финландците да се върнат в мача за 15:13. Въпреки това опита си каза думата и капитанът Пламен Константинов реализира за 16:13 при второто техническо прекъсване. Независимо от това финландците не се предадоха и намалиха на 16:17. Мартин Стоев взе таймаут, а в следващата атака отново Казийски бе безпощаден за 18:16. Малко по-късно атака през центъра на Оле Кунари на два пъти хвана неподготвени българите и обърна резултата в полза на скандинавците - 19:18. Нашите изравниха за 19:19, а впоследствие Милушев отново изведе „трикольорите" напред за 20:19. Тройна блокада на нашия тим в следващото разиграване хвана неподготвен тима на Мауро Беруто - 21:19. Селекционерът на Финландия взе таймаут, което даде ефект и неговите възпитаници набързо изравниха - 21:21. Две страхотни прояви на Дани Милушев в края на гейма изведоха нашия тим напред за 24:22 и първи гейм-бол. След пореден таймаут за Финландия, българите се пропукаха. Първо не посрещнаха добре за 24:23, а впоследствие Казийски атакува в аут - 24:24. След като България пропусна два гейм-бола все пак поведе за 26:25, но след безобразно отиграване на Николай Николов подарихме на Финландия водачеството за 27:26. Сервис на Константин Шумов топката закачи мрежата и излъга намиращия се близо до нея Андрей Жеков и така Финландия спечели гейма, повеждайки с 2:0. Третата част бе равностойна до 6:6. Неконцентрирано посрещане, обаче даде аванс от 3 точки за Финландия 6:9. Последваха 3 поредни точки за България след атаки на Казийски и Константинов. След отлични изяви на разпределителя на Финландия - Мика Еско, скандинавците дръпнаха с 13:11. Атаки на Казийски изравни резултата до 13:13 и 15:15. Негова изява донесе първото повеждане в резултата за България - 16:15 при второто техническо прекъсване. Равенството в играта и резултата бе до 18:18, след което финландците чрез капитана си Туома Самелвуо поведоха с 20:18. Атака на Боян Йорданов и блокада на Пламен Константинов възстановиха равенството - 20:20. Капитанът ни прати топката в аут от начален удар - 20:21. Казийски успя да изравни след мощна атака от зона 6. Последваха 2 поредни точки за Финландия 21:23. Възпитаниците на Мауро Беруто стигнаха до мач-бол при 24:22. Казийскии успя да намали до 23:24, но в последвалото разиграване топката тупна в полето на България. С това момчетата на Мартин Стоев загубиха гейма с 23:25 и мача с нокаутиращото 0:3. Момчетата на Мартин Стоев допуснаха първата си загуба на турнира, след като преди два дни победиха Хърватия с 3:2. Дори българските волейболисти да загубят от Италия, те най-вероятно ще продължат в следващата фаза на Евро 2007, но ще бъдат с много слаби показатели и почти без шанс за класиране на полуфиналите. Утре България излиза срещу европейския шампион от 2003 и 2005 година - Италия в мач от 3-ия кръг на Група "Д".