Най-добрият български състезател в спортната гимнастика Йордан Йовчев спечели бронзов медал в коронната си дисциплина на халки по време на световното първенство в Щутгарт. Йовчев стигна до третото място с резултат от 16,575 точки. Световен шампион в тази дисциплина стана китаецът Чън Ибин, който успешно защити титлата си от миналото световно първенство с резултат от 16,700 точки. Роденият в Пекин 23-годишен китаец печели втори златен медал от Световното първенство по спортна гимнастика в Щутгарт, след като по-рано през тази седмица Китай триумфира с отборната титла при мъжете. Второто място и сребърният медал на халки отиде при холандеца Юри Ван Гелдер, който е победител на халки от 2005 година. Той има резултат от 16,625 точки. БГНЕС