Лудогорец Разград не успя да запише победа в историческото си първо участие в европейските клубни турнири. Шампионът на България направи 1:1 на своя "Лудогорец арена" с хърватския гранд Динамо Загреб в първия мач между двата тима от втория предварителен кръг на Шампионската лига. Момчетата на Ивайло Петев можеха да открият резултата още в 11-та минута, когато Марселиньо получи топката около точката на дузпата и стреля, но стражът на гостите Келава спаси удара на звездата на разградчани. Самир пък в 31-та минута изведе много добре Иван Томечак, но той стреля над вратата на Урош Голубович. Келава отново трябваше да спасява Динамо в 36-та минута, когато направилият страхотен мач Иван Стоянов стреля изключително опасно към вратата на шампиона на Хърватия. Двата тима в крайна сметка не успяха да си вкарат гол през първата част и се оттеглиха на почивката при резултат 0:0. Българският тим започна много силно и втората част. Мирослав Иванов излъга технично двама бранители на гостите в 62-та минута и стреля опасно, но топката отиде в аут. Лудогорец обаче успя да открие резултата пред погледа на легендата на хърватския футбол Давор Шукер, който бе избран наскоро за президент на Хърватския футболен съюз. Иван Стоянов центрира перфектно в наказателното поле на загребчани в 67-та минута, а Марселиньо с глава оплете топката в мрежата на Динамо за 1:0. До края на мача "модрите" се опитаха да изравнят резултата и в 92-та минута успяха чрез Анте Рукавина, който се възползва от неразбирателство в българската отбрана. Двата тима ще определят крайния победител след реванша на стадион "Маскимир" в Загреб. БГНЕС