Успех с 1:0 над ФК Сараево постигна отборът на Левски в първия мач между двата тима от втория предварителен кръг на турнира Лига Европа, предаде репортер на БГНЕС. Новият наставник на "сините" Илиан Илиев пък започна престоя си в тима от стадион "Георги Аспарухов" с успех, след като пое клуба през това лято. Мачът, който се игра пред около 15 000 зрители, започна с минута мълчание в памет на жертвите от атентата в Бургас. Иначе, възпитаниците на Илиев не започнаха добре срещата и през първото полувреме играта на "сините" не вървеше. Гостуващият тим от Босна и Херцеговина пък направи няколко опасни контраатаки и на няколко пъти постави под сериозно напрежение стража на българския тим Пламен Илиев. Левски все пак успя да пробие подредена отбрана на съперника в 72-та минута. Владимир Гаджев изведе по прекрасен начин Симеон Райков в наказателното поле на ФК Сараево и крилото на Левски прати топката във вратата на гостите за 1:0. Българският тим натисна съперника и имаше няколко шанса за гол до края на мача, но в крайна сметка записа минимален успех преди реванша в Сараево. БГНЕС