ЦСКА направи 0:0 като гост на словенския Мура в мач от втория предварителен кръг на турнира Лига Европа. Мачът започна равностойно, като двата тима така и не успяваха да направят нещо по-сериозно пред вратата на съперника. Възпитаниците на Стойчо Младенов можеха да намерят целта през първото полувреме, но с гола се разминаха Ширидън и Крачунов. В 37-та минута Хорват получи червен картон за изключително грубо нарушение срещу Христо Янев в центъра на терена. Христо Янев също пробва мерника си през втората част, но топката така и не влезе във вратата на стража на домакините Дракович. ЦСКА обаче остана с човек по-малко в 68-та минута, след като реф ерът Лий Пробърт изгони Килиън Шеридън. Файич в 90-та минута излезе очи в очи срещу Черни, но си поведе дълго топката и вратарят на ЦСКА улови топката. До края на срещата гол не падна и по този начин Мура и ЦСКА ще решат кой ще продължи в следващия кръг по време на мача в София след седмица. БГНЕС