България разгроми Италия с 3:0 (20,18, 21) последната си среща от предварителна група D на европейското първенство в Москва. Нашите бяха безупречни срещу европейския шампион за 2003 и 2005 година и успяха да се реваншират за загубата си от Финландия с 0:3 вчера. Двубоят започна с лек превес на италианците, които поведоха с 3:1 точки. Матей Казийски застана на сервис и резултатът се обърна бързо до 4:3 и 5:4 за България. "Скуадра адзура" обаче успя да намали пасива и дори да поведе с 2 точки при първото техническо прекъсване за 8:6. Разликата в полза на отбора на треньора Джанпаоло Монтали дори нарасна до 9:6 след атака на наследника на Казийски в Динамо (Москва) Матей Чернич. Грешка на италианците от сервис и силна серия от начален удар на Пламен Константинов и мощни атаки на Дани Милушев и Казийски обърнаха резултата до 11:9, след което нашите бяха неудържими до крайното 25:20. Втората част също започна с превес на италианците, които водеха при първата техническа пауза с 8:6. След това България успя да изравни и до 12:12 играта вървеше точка за точка. Тогава Матей Казийски с два аса даде преднина на третите от Световното в Япония. До края на гейма нашите не дадоха шанс на "скуадра адзура" и взеха частта с категоричното 25:18. В третата част нашите поведоха с 10:5, но постепенно отстъпиха инициативата и позволиха на италианците да се оттеглят с точка аванс при второто техническо прекъсване 15:16. След паузата нашите се върнаха амбицирани да вземат гейма и бързо възстановиха аванса си при 19:16, след това разликата нарасна за 24:19. Преди да отбележат последната точка, която сложи края на мача, нашите позволиха на италианците да намалят разликата до 21, но с бомбен удар Матей Казийски закова крайното 25:21.