Женският национален отбор по волейбол на България разби домакина на евроквалификацията за Гран При Турция с 3:0 гейма в последния си мач от надпреварата. Воденият от Драган Нешич отбор нанесе втора загуба на туркините пред близо 5000 зрители. В първата част България победи с 25:21, а в останалите два гейма родните ни националки бяха още по-убедителни и направо отнесоха домакините с 25:17 и 25:19. Страхотен мач направи Елена Колева, която отбеляза 16 точки, докато по 12 добавиха Ева Янева и Радосвета Тенева-Миличевич. Това бе и последната контрола на волейболистките ни преди началото на Европейското първенство в Белгия в края на септември. На турнира в Турция момичетата на Драган Нешич записаха две победи и 4 загуби. БГНЕС