Българският шампион Лудогорец Разград отпадна във втория предварителен кръг на Шампионската лига, след като загуби с 2:3 гостуването на Динамо Загреб. "Зелените" от Разград, които завършиха 1:1 с шампиона на Хърватия на своя стадион преди седмица, в крайна сметка отпадат от европейските клубни турнири. Иначе, головете за тима на Ивайло Петев реализираха Емил Гъргоров и Марселиньо, а за домакините се разписаха Анте Рукавина на два пъти и Домагой Вида. Нападателят на Лудогорец Гъргоров откри резултата в 12-та минута, след като засече с глава центриране на Иван Стоянов от фаул. Рукавина обаче бе оставен сам в наказателното поле на гостите и също с глава, но в 33-та минута, направи 1:1, пращайки топката под гредата на Голубович. Марселиньо успя да изведе Лудогорец напред в резултата в 36-та минута. Иван Стоянов центрира от пряк свободен удар отдясно, "кариоката" се пребори с двама бранители, овладя топката и я прати в долния десен ъгъл на Келава за 1:2. При гола останаха съмнения за игра с ръка на бразилеца, но реферът от Германия зачете попадението на "орлите". Българският тим остана с човек по-малко в 57-та минута, когато за втори жълт и респективно червен картон бе изгонен точно Марселиньо. Динамо за възползва моментално от това и усп да изравни на 2:2 в 60-та минута. Анте Рукавина вкара втория си гол в мача след невнимание в отбраната на гостите и щастлив рикошет. В 98-та минута, в последните секунди на срещата, Домагой Вида отбеляза победното попадение за загребчани. Динамо Загреб ще играе в третия предварителен кръг на Шампионската лига с Шериф (Молдова). БГНЕС