ЦСКА приключи рано-рано участието си в Лига Европа, след като завърши 1:1 със словенския Мура в домакинския си мач от втория квалификационен кръг на Лига Европа. Първият двубой в Словения завърши 0:0 и Мура продължава напред благодарение на гола си на чужд терен на Националния стадион "Васил Левски". Армейците поведоха в 18-ата минута, когато Апостол Попов се разписа с глава след чудесно центриране на Нилсон отляво. Нусмир Фаич обаче възстанови равенството в 76-ата минута, след като бе изпуснат от отбраната на ЦСКА и преодоля Томаш Черни. Българският тим не успя да се съвземе от шока и финалният натиск не даде положителен резултат. Така "червените" последваха Лудогорец, който вчера бе елиминиран от Динамо Загреб. Арсенал Киев ще бъде съперника на скромния тим на Мура в третия квалификационен кръг на турнира. Левски отпадна във втория предварителен кръг на турнира Лига Европа. Възпитаниците на Илиан Илиев загубиха с 1:3 гостуването на ФА Сараево и с общ резултат 2:3 се разделиха с втория по сила европейски клубен турнир. Домакините успяха да поведат в резултата още в 12-та минута, когато Хюсеинович изпревари Иво Иванов и вкара необезпокоявано във вратата на Илиев. Само две минути по-късно, в 14-та минута, ФК Сараево вече водеше с 2:0. Хаджич проби по десния фланг и подаде към Сулич, който нахлу на скорост и от движение стреля във вратата на Левски. "Сините" успяха да върнат едно попадение чрез Базил Де Карвальо. Новото попълнение на Левски вкара дузпа в 34-та минута, отсъдена за нарушение срещу Иво Иванов. Босненският тим обаче не се предаде и реализира трети гол в 63-та минута. Хюсеинович мина като на слалом между четирима играчи на гостите и със силен шут не остави никакъв шанс на Пламен Илиев. ФК Сараево ще играе в следващия кръг на турнира Лига Европа със Зета (Черна Гора). БГНЕС