Още 11 медала спечелиха състезателите ни по лека атлетика на балканския шампионат за юноши и девойки старша възраст до 19 г., който се проведе в Крагуевац, Сърбия. Инна Ефтимова спечели титлите на 100 и 200 метра – съответно с времена 11,53 и 23,79 сек. За постиженията си Инна получи купата за най-добра атлетка на шампионата. Мирела Демирева взе титлата на скок височина със 178 см, а Живко Петков е първи на троен скок – 15,51 метра. Росен Карамфилов спечели златния медал на диск с 55,38 метра. Щафетата ни 4 по 100 метра при девойките взе второто място с 47,54 сек. Първи с 47,37. Росен Карамфилов взе сребро на гюле 18,14 метра. Втори на скок дължина е Дилян Захариев със 7,29 метра. Бронзови отличия спечелиха Сава Тодоров в бягането на 1500 метра – 4:00,87 минути. На 110 метра с препятствия Лазар Катучев – 14,79 сек. БГНЕС