Григор Димитров отпадна във втори кръг на олимпийския турнир по тенис за мъже, след като изигра слаб мач и загуби от Жил Симон с 3-6, 3-6. 13-ият в света французин отвя първата ни ракета за точно 60 минути, записвайки четвъртата си победа от 4 мача срещу българина. Играта на Гришо не спореше хич, той допусна много грешки и с изключение на няколко епизодични проблясъци не можа да демонстрира качествата си. Симон реализира 7 аса в двубоя срещу 2 на Димитров. 27-годишният френски тенисист проби сервиса на нашия на 4 пъти от 6 възможности, докато хасковлията стори това само веднъж. Възлов в първия сет се оказа пробива на Симон в седмия гейм, след който той поведе с 4-3 и след това спечели 6 поредни гейма. Във втория сет при 5-3 за французина, Гришо спаси четири мачбола, но не успя да сътвори обрат. Така Димитров записа първа победа за България в мъжкия тенис на Олимпиада, но приключва участието си в престижната надпревара, подобно на Цветана Пиронкова, която загуби от Флавия Пенета по-рано днес. Двамата българи може да продължат участието си на Олимпиадата, ако получат "уайлд кард" за надпреварата на смесени двойки. /БГНЕС