Само двама българи ще участват в днешната програма на Oлимпийските игри в Лондон. След като вчера легендата Йордан Йовчев се представи повече от достойно във финала на халки, а волейболният отбор на България победи категорично Италия, днес се надяваме, че ще можем да вземем и първия си медал от борбата. Участието си в Лондон започва класикът Елис Гури. Албанецът с български паспорт е сред фаворитите в категория до 96 кг, а жребият му отреди първо да срещне румънеца Алин Алексус-Чиурариу. Ако спечели, българският състезател ще срещне победителя от мача между беларусина Цимафей Дзейниченка и египтянина Мохамед Мохамед. Схватките в категория до 96 кг започват в 15:00 часа българско време. Другото българско участие за днешния ден е по-късно вечерта. В 22:25 часа ще бъде полуфиналът на 200 мерта при жените, където ще бяга Ивет Лалова. Снощи българката завърши на пето място в предварителната си серия, но се класира по време за полуфиналите. Българите на Олимпийските игри днес: 15:09 часа - Борба кл. стил (кат. 96 кг, мъже) - Елис Гури (евентуален финал 21:48 ч) 22:25 часа - Лека атлетика (200 м, 1/2-финали, жени) - Ивет Лалова. Sportni.bg