8 август е денят на истината за българския волейбол в Лондон! Възпитаниците на Найден Найденов излизат в олимпийския си четвъртфинален сблъсък с коравия тим на Германия. Двата отбора се познават изключително добре, след като само в рамките на два месеца изиграха шест мача помежду си - четири в груповата фаза на Световната лига, на полуфиналите на турнира, както и на полуфинал на олимпийската квалификация в София. Съотношението е абсолютно равностойно - 3:3 победи, като и България, и Германия записаха по един решаващ успех на полуфинал и везните не са наклонени в нито една полза, а днес може да се каже, че е мачът на истината. Двубоят с Бундестима започва в 23:30 часа и ще бъде предаван пряко по БНТ1. Победителят от сблъсъка ще се изправи срещу победителя от мача Русия - Полша. На пръв поглед българите ще срещнат може би най-лесния съперник (останалите варианти бяха Русия, Бразилия и САЩ), но всъщност Владо Николов и компания трябва да бъдат много внимателни и крайно концентрирани срещу немската машина, ако искат да продължат напред. Германците притежават изключително корав отбор, заради който на практика започнаха всички скандали и катаклизми в българския волейбол, които дойдоха след загубата с 1:3 на полуфинала на Европейската олимпийска квалификация в София на 12 май. И България, И Германия си имат по един коз. Цецо Соколов успя да покаже качествата си още по време на Световната лига, а в същата надпревара и Георг Грозер се превърна в страшилище за съперниците си, като доказа, че може сам да донесе победа на Бундестима. В последния двубой от груповата фаза в Лондон срещу Бразилия Витал Хайнен даде почивка на основния си реализатор, но се очаква днес нападателят да е на терена още от първия съдийски сигнал. Преди ден пък Цецо бе в основата на успеха срещу Италия, който класира България на първото място в група "А". Кой ще надделее днес, предстои да разберем. Мачът с Германия е големият тест, от който всички българи се надяват да излезем победители. Sportni.bg