Литекс победи ЦСКА с 1:0 в дербито на първия кръг от новия сезон от "А" група, което се игра в Ловеч. В 12-ата минута, след хубава атака на "оранжевите", топката стигна до Галин Иванов, но той прекали с финтовете и защитник на ЦСКА успя да му избие кълбото. Герасим Заков пробва силата на своя шут в 24-та минута, но топката мина покрай левия страничен стълб на стража на ЦСКА. Присо в 36-та минута пък подаде на Саша, той опита да намери Шеридън, но топката бе избита в ъглов удар. Отново Присо в 43-та минута не успя от близо да уцели вратата и двата тима се оттеглиха на почивката, без да са вкарали гол. След като играта бе подновена, Александър Цветков пробва своя удар и положението бе доста опасно, но Черни успя да спаси. ЦСКА можеше да си тръгне с трите точки, но в 73-та минута останалият на празна врата Шеридън бе блокиран от Илия Миланов. В продължението на мача домакините все пак успяха да вкарат гол. Момчил Цветанов успя да открадне топката от Тодор Янчев, стигна я до аутлинията и пусна към Герасим Заков, който на празна врата реализира за крайното 1:0. /БГНЕС