Отборът на Левски започна новия сезон в "А" група с много трудна домакинска победа с 1:0 над Черноморец Бургас, предаде репортер на БГНЕС. Напрежението в "синия" тим не е спаднало, откакто отборът отпадна от евротурнирите още в началото на участието си. Срещата, както и всички останали от родния елит, не бе предавана по телевизията, предвид продължаващия казус с тв правата. Левски очаквано бе по-активният отбор, опитвайки се да се реваншира на феновете. Въпреки натиска, до почивката гол нямаше. Втората част започна с удар на Влади Гаджев в гредата, но домакините трябваше да чакат до 65-ата минута, за да открият резултата. Точен бе Базил де Карвальо, който се разписа отблизо за 1:0. До края Черноморец, които бяха без наказания си треньор Димитър Димитров на скамейката, не успяха да върнат гола. Най-близо до изравняването бе Яник Боли, но нападателят не успя да уцели вратата от добра позиция в 88-ата минута. Берое пък очаквано прегази също у дома "италианския" Ботев Враца. Георги Андонов наниза уникален хеттрик само за 9 минути (17, 25, 26). Това обаче не е най-бързият хеттрик у нас за последните няколко десетилетия. В края на миналия сезон Иван Стоянов вкара три гола на Миньор за 7 минути. Мартинс добави другото попадение за Берое днес. /БГНЕС