Българският национален отбор по волейбол претърпя нова загуба, този път от тима на Русия с 3:0 /25:22, 25:18, 25:21/. И в трите гейма руснаците стояха по-добре на игралното полето. Единствено в първия гейм, когато водехме с 21:19, българите имаха шанс да направят нещо повече в мача, но руските волейболисти с няколко мощни начални удари на Хамутски спечелиха гейма. «Русия ни победи напълно заслужено. Ние имахме проблеми с посрещането, а и стабилната блокада на съперника си каза думата”, констатира селекционерът на българския национален отбор Мартин Стоев. Руснаците разполагат с много балансиран състав и на този етап ни превъзхождат. Владимир Алекно може спокойно да дава почивка на отделни състезатели, без това да се отразява на цялостното им представяне. Надявам се до утре да се възстановим и психически, и физически, за да спечелим двубоя с Полша, добави Стоев. БГНЕС