Аржентина взе частичен реванш за поражението си от Германия на Световното първенство в Южна Африка преди две години, побеждавайки Бундестима с 3:1 във Франкфурт в приятелски мач. Вратарят на Рон-Роберт Цилер получи червен картон след точно половин час игра, след като повали Хосе Соса в наказателното си поле. Лео Меси застана зад бялата точка, но влезлият на мястото на Цилер страж Марк-Андре тер Щеген спаси изстрела на аржентинската звезда. Титулярният вратар на Германия Мануел Нойер пропусна мача заради контузия в таза, която получи по време на мача за Суперкупата на Германия срещу Борусия Дортмунд през уикенда. В самия край на полувремето немецът от тунизийски произход Сами Кедира реализира доста любопитен автогол, опитвайки се крайно нескопосано да изчисти топката след изпълнение на корнер. Авторът на 73 гола в 60 мача за Барса миналия сезон Лео Меси удвои преднината на "гаучосите" в 52-ата минута, а точка на спора сложи Анхел Ди Мария, който вкара гол - красавец от близо 30 метра в 73-ата минута. 8 минути преди края на мача немците стигнаха до почетно попадение, автор на който стана Бенедикт Хьоведес с глава. "След червен картон и автогол не е лесно да се опиташ да обърнеш мача", обобщи немският селекционер Йоахим Льов след двубоя. Селекционерът на Аржентина Алехандро Сабела, който замени уволнения Серхио Батиста преди година след слабото представяне на Копа Америка у дома, обеща да наложи атакуващ футбол и снощи възпитаниците му по най-добрия начин доказаха, че променят стила си. /БГНЕС