Отборът на Славия записа първи успех за новия сезон в "А" група, след като победи Монтана с 2:1 на стадиона в квартал "Овча купел". "Белите" започнаха кампанията с тежка загуба при гостуването си на Ботев Пловдив, но успяха да стигнат до трите точки, благодарение на голове на Жуниор и Янко Сандански. В 57-та минута Петър Петров върна гостите, след като се разписа след бърза контраатака, но възпитаниците на Атанас Джамбазки не успяха да стигнат до равенството. Черно море успя да стигне до победата при гостуването си на Етър, като единственият гол в мача отбеляза Бергонси малко преди почивката. В другите два мача от днес Ботев Враца загуби с 1:2 при домакинството си на Пирин Гоце Делчев, а Миньор и Локомотив София направиха нулево равенство на "Стадиона на мира". /БГНЕС