Манчестър Юнайтед загуби като гост на Евертън с 0-1 в първия си мач от тазгодишното издание на Висшата лига. Срещата се игра пред 38 400 зрители на ст. "Гудисън парк" в Ливърпул. Играта бе равностойна, но Карамелите все пак успяха да надделеят на именития си съперник. Единственият гол в мача падна в 57-ата минута, като негов автор бе полузащитникът Маруан Фелайни. Гостите тръгнаха на щурм, но така и не успяха да изравнят. Загубата на старта на първенството е първата за Червените дяволи от 2004 г. насам. Тогава Юнайтед губи от Челси като гост със същия резултат - 0-1. За отбора от Манчестър дебютира Робин Ван Перси, който бе привлечен от Арсенал. Холандецът влезе в игра в 68-ата минута на мястото на Дани Уелбек. Димитър Бербатов бе записан в листа с резервите, но сър Алекс Фергюсън така и не го пусна в игра. /БГНЕС