Българският национален отбор по футбол спечели домакинския си мач с Люксембург с 3:0, без да се напъва прекалено. Димитър Бербатов вкара два гола в две последователни атаки в средата на първото полувреме, а Мартин Петров се разписа от дузпа през втората част на мача. В 27-мата минута Бербатов се пребори за висока топка след центриране на Стилиян Петров и ударът му мина покрай протегнатата ръка на вратаря на съперниците - 1:0. Веднага след изпълнението на центъра нашите футболисти овладяха топката и Ивелин Попов изведе нападателя на лондонски Тотнъм сам срещу вратаря на Люксембург. Бербатов го прехвърли и бавно се отправи след топката, която спокойно влизаше в мрежата. Това бе и най-добрата представа за съотношението на класите на терена. И не защото футболистите от миниатюрната европейска държава не се стараеха, просто възможностите им бяха доста по-малки от тези на българските играчи. Двата гола дадоха необходимата преднина, за да изчезне притеснението у нашите футболисти и те реализираха едва едно от всички създадени положения през второто полувреме. Бербатов изработи дузпа, вкарана от Мартин Петров, макар че вратарят на гостите почти успя да блокира удара му. Българският национален отбор има вече 18 точки в групата и остава с шансове за класиране на Европейското първенство през 2008 г., но трябва да се надява някой от съперниците ни Холандия и Румъния да направи грешни стъпки в оставащите мачове. БГНЕС