Челси постигна трудна домакинска победа срещу Рединг с 4:2 и оглави класирането в Премиършип с пълен актив от 6 точки. Пред 42 000 зрители на "Стамфорд Бридж" "Сините" поведоха в 18-ата минута с гол от дузпа на Франк Лампард, но "кралските поданици" обърнаха резултата в своя полза в рамките на 4 минути с чудесен гол с глава на Павел Погребняк /25`/ и на Дани Гутрие /29`/ от пряк свободен удар. Гари Кейхил възстанови равенството в 69-ата минута, а в 81-ата Фернандо Торес отблизо прониза мрежата на Рединг, но телевизионните повторения ясно показаха, че испанецът се намира в положение на засада. Съдията Лий Мейсън призна гола и Челси поведе, а в заключителните секунди Бранислав Иванович направи 4:2. Така европейските шампиони след победата си над Уигън в първия кръг поведоха в английското първенство с 6 точки. /БГНЕС